Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Zdawalność OSK

 

Zdawalność Ośrodków Szkolenia Kierowców, która jest prowadzona przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) jest jedynym źródłem ukazującym efekty pracy poszczególnych ośrodków i instruktorów, ponieważ ukazuje prawdę o tym ile osób zdaje egzamin państwowy po ukończeniu kursu w danym ośrodku u konkretnego instruktora. Nie jest to jakiś ranking dodawanych opinii często pisanych pewnie przez osoby zainteresowane tym by być na jak najlepszej pozycji, gdzie trzeba zapłacić by być w dobrze widocznym miejscu. Zdawalność podawana przez ośrodek egzaminacyjny jest bezpłatnie udostępniana na podstawie liczby podejść kursantów z danego ośrodka do egzaminu państwowego. Z liczby podejść raz na pół roku wyciąga się procent zdawalności danego ośrodka i instruktora.  WORD przesyła zdawalność do Urzędu Miasta Szczecin, który publikuje te dane na swojej stronie internetowej.


Jak sprawdzić wyniki zdawalności danego Ośrodka Szkolenia Kierowców czy Instruktora Nauki Jazdy?

1. Należy wejść na stronę Urzędu Miasta Szczecin

2. Następnie na samym dole strony w "jak załatwić sprawę w Urzędzie" kliknąć "ewidencje i rejestry"

3. Wejść w "rejestr przedsiębiorców prowadzących ośrodki szkolenia kierowców" (tutaj trzeba odnaleźć nazwę ośrodka i spisać numer tego ośrodka z drugiej kolumny - można od razu spisać numer konkretnego instruktora z dwóch ostatnich kolumn)

4. Następnie powrót do "ewidencji i rejestrów" gdzie należy kliknąć "wyniki zawalności ośrodków szkolenia kierowców" lub "wyniki zdawalności instruktorów"

5. Kolejny krok to wybranie okresu - najlepiej jak najaktualniejszego np. "zdawalność za 1 półrocze 2017r." lub lub kilku wcześniejszych okresów i sprawdzić wyniki z egzaminów państwowych danego ośrodka lub instruktora po jego numerze i porównać z wynikami innych ośrodków lub instruktorów. Należy pamiętać, że liczy się liczba osób (pierwsza kolumna) a w zasadzie liczba podejść do egzaminów, ponieważ dopiero powyżej 10 a nawet 20 kursantów można powiedzieć, że wynik jest wiarygodny i że nie jest to kwestia przypadku.

 

Szkolenie przyszłych kierowców, egzamin państwowy na prawo jazdy oraz sprawne, samodzielne i bezpieczne poruszanie się po drogach Polski i reszty Świata jest poważnym i niełatwym tematem, więc nie można powierzać swojego losu przypadkowym ludziom, bo np. ośrodek był blisko, mieli fajne biuro czy dobrą reklamę! Każdy powinien wziąść sprawy w swoje ręce i sprawdzić dany ośrodek oraz instruktorów w nim pracujących zaczynając od weryfikacji zdawalności.

 

Marcin Bogucki - Szczecin - Nauka Jazdy